مقایسه پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج

مقایسه: پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج همراه اخبار سینما

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی برنامه تامین مالی مسکن تا ۱۴۰۰

مدیرعامل بانک مسکن روز گذشته از برنامه‌‌ریزی به منظور تامین مالی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تا افق ۱۴۰۰ خبر داد. 

برنامه تامین مالی مسکن تا ۱۴۰۰

برنامه تامین مالی مسکن تا ۱۴۰۰

عبارات مهم : بازار

مدیرعامل بانک مسکن روز گذشته از برنامه ریزی به منظور تامین مالی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تا افق ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش دنیای اقتصاد ، محمدهاشم بت شکن در پنل تامین مالی مسکن در هفدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران، با بیان اینکه هیات مدیره بانک مسکن روز گذشته طی مصوبه ای سیاست گذاری جهت تحقق سند چشم انداز ۱۴۰۰ بانک مسکن را تصویب کرد، گفت: براین اساس مقرر شده است طی چهار سال آینده بانک مسکن صرفا از محل ظرفیت منابع مالی این نهاد ۳۳۰ هزار فقره تسهیلات ساخت، ۳۸۶ هزار فقره تسهیلات خرید و تامین مالی ساخت ۵۰ هزار واحد از محل موسسات بعد انداز و تسهیلات مسکن پرداخت کند. همچنین ۵۰ هزار واحد از محل لیزینگ ساخته خواهد شد و با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه نیز تامین مالی ۵۳ هزار واحد مسکونی صورت می گیرد.

برنامه تامین مالی مسکن تا ۱۴۰۰

به گفته وی ۲۲۵ هزار واحد مسکونی که عمدتا مشمول بر واحدهای مسکن مهر می شود نیز از طریق واگذاری سهم الشرکه (فروش اقساطی) تامین مالی خواهد شد. همچنین حدود ۲۰۴ هزار فقره تسهیلات جعاله به این ترتیب پرداخت می شود. بت شکن در ادامه با تاکید بر ضرورت تامین مالی سالم و پایدار در بخش مسکن، از غفلت نسبت به این عنوان در دوره های گذشته انتقاد کرد و گفت: تامین مالی در بخش مسکن باید به نحوی صورت گیرد که منجر به رشد نقدینگی و تورم نشود، بنابراین نباید صرفا با تکیه بر منابع مالی بانک ها صورت گیرد.

اسنپ ملکی راه می افتد

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن نیز از برنامه آتی بانک عامل بخش مسکن جهت راه اندازی اسنپ ملکی خبر داد.

مدیرعامل بانک مسکن روز گذشته از برنامه‌‌ریزی به منظور تامین مالی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تا افق ۱۴۰۰ خبر داد. 

به گزارش «دنیای اقتصاد»، سید محسن فاضلیان، دیروز اعلام کرد: جهت کم کردن هزینه های معاملات ملکی در نظر داریم با استفاده از ظرفیت های موجود، سامانه معاملات املاک و مستغلات را به عنوان اسنپ ملکی راه اندازی کنیم تا معاملات خرید وفروش مسکن از طریق این سامانه و همچنین با استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه انجام شود. فاضلیان توضیح داد: یکی از بااهمیت ترین ظرفیت های بازار مالی و سرمایه جهت جنبش عرضه و تقاضا در بازار مسکن، عرضه نقدی و سلف مسکن به صورت پایلوت در بورس کالا هست؛ این درحالی است که در تلاشیم نوعی اسنپ معاملات ملکی در آینده نزدیک راه اندازی کنیم که این اقدام منجر به کم کردن هزینه های نقل و انتقال در بازار مسکن، املاک و مستغلات خواهد شد.

وی همچنین از برنامه ریزی جهت راه اندازی نخستین صندوق املاک و مستغلات خبر داد و گفت: در تلاشیم این اقدام را نیز از یک پروژه اقتصادی شروع کنیم و از این شیوه نیز به عنوان یکی از روش های نوین تامین مالی در بازار مسکن بهره مند شویم. فاضلیان با بیان اینکه از سوی دیگر در حال مشورت جهت کسب مجوز انتشار فاز دوم اوراق رهن ثانویه هستیم، گفت: به محض کسب مجوز از سوی بانک مرکزی، فاز دوم انتشار اوراق رهن ثانویه به ارزش هزار میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: توسعه بازار رهن و به خصوص بازار رهن ثانویه نقش بسیار مهمی در تامین مالی بخش مسکن و تزریق منابع مالی تازه به بازار مسکن خواهد داشت. این در حالی است که در تلاش هستیم در آینده نزدیک زمینه انتشار انواع گوناگونی از اوراق رهن ثانویه را فراهم کنیم. فاضلیان افزود: با توجه به اینکه صندوق های زمین و ساختمان به نوعی آیینه تمام نمای همکاری واقعی در حوزه مسکن و ساختمان هستند می توان با توسعه این صندوق ها از این ابزار مالی نوین جهت تامین مالی ساخت وسازهای مسکن استفاده کرد.

برنامه تامین مالی مسکن تا ۱۴۰۰

واژه های کلیدی: بازار | برنامه | تسهیلات | برنامه ریزی | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz