مقایسه پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج

مقایسه: پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج همراه اخبار سینما

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند / تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار

وزیر امور خارجه کشورمان، در مقاله ای در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» با اشاره به بحران‌های موجود در منطقه گفت : در حالی که کشور عزیزمان ایران و شرکایش جهت خ

اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند / تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار

هشدار ظریف به اروپایی ها : اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند / تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار نیست

عبارات مهم : اروپا

وزیر امور خارجه کشورمان، در مقاله ای در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» با اشاره به بحران های موجود در منطقه گفت : در حالی که کشور عزیزمان ایران و شرکایش جهت خاموش کردن آتش تلاش می کنند، آتش افروزان در منطقه ما دیوانه تر و وحشی تر می شوند. آنها به ضرورت تعامل فراگیر بی توجه هستند. با وجود اهمیت بسیار زیاد این موضوع، کشورهای مهم ذی نفوذ، آمادگی ندارند آتش افروزان را به پاسخگویی وادارند.

به گزارش ایسنا ، متن این مقاله که محمد جواد ظریف درصفحه اینستاگرام خود نیز آن را منتشر کرده ، به شرح زیر است :

اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند / تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار

تابستان دو سال قبل، در یک صبح پرکار در وین و چند ساعت قبل از نهایی شدن توافق هسته ای با ایالات متحده، اتحادیه اروپا و پنج قدرت جهانی دیگر، به سراغ توئیتر رفتم تا بنویسم که این توافق تاریخی «یک سقف نیست، بلکه یک پایه محکم هست. “

متأسفانه، طی 11 ماه گذشته، پاسخ حسن نیت ایران، با کج خلقی و بدعهدی دولت ترامپ مواجه شده است هست. اکنون غیرقابل اعتماد بودن ایالات متحده – از تغییرات جَوی تا فلسطین — قابل آینده نگری شده است هست. توجه مهم ما در حال حاضر هشدار دادن به کشورهای اروپایی در برابر هر گونه نرمش در مسائلی فراتر از محدوده توافق هسته ای است که می تواند آنها را در حماقت دنبال شده است به وسیله کاخ سفید گرفتار کند. در حالی که توافق هسته ای و اوضاع منطقه وارد وضعیتی نامشخص و به طور بالقوه قابل انفجار شده است اند، مورد نیاز است اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند.

وزیر امور خارجه کشورمان، در مقاله ای در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» با اشاره به بحران‌های موجود در منطقه گفت : در حالی که کشور عزیزمان ایران و شرکایش جهت خ

یک دهه قبل از مذاکراتی که به توافق هسته ای منجر شد، کشور عزیزمان ایران مذاکرات مشابهی را با بریتانیا، فرانسه و آلمان انجام داد. دیپلمات های اروپایی، به منظور ترغیب دولت جورج دبلیو بوش جهت ایجاد یک وقت جهت دیپلماسی، از ما درخواست کردند که به طور موقت و داوطلبانه، فعالیت های مربوط به غنی سازی را به عنوان یک اقدام اعتماد ساز تعلیق نماییم و ما موافقت کردیم.

لکن راضی کردن آمریکایی ها سخت بود و لذا اروپایی ها اشتباه دیگری مرتکب شدند. بعد از دو سال مذاکره – و تحت فشار آمریکا – انگلیس، فرانسه و آلمان ناگهان خواستار تعطیلی همه فعالیت های غنی سازی کشور عزیزمان ایران شدند. مذاکرات از هم پاشید و اروپایی ها نه توانستند برنامه هسته ای ما را متوقف کنند و نه توانستند واشنگتن را راضی نمایند.

مذاکرات پراکنده در سال های بعدی به جایی نرسید و تا سال 2013، زمانی که مجددا به مذاکره نشستیم – این بار به طور مستقیم با حضور ایالات متحده – کشور عزیزمان ایران که در سال 2005 کمتر از 200 سانتریفیوژ داشت در این سال به بیش از 20 هزار سانتریفیوژ دست یافته بود. در آن وقت دیگر جای هیچ صحبتی جهت توقف غنی سازی اورانیوم در خاک کشور عزیزمان ایران وجود نداشت.

توافق هسته ای یک نمونه نادر از پیروزی دیپلماسی بر تقابل هست. تضعیف این توافق یک اشتباه خواهد بود. اروپا نباید به عزم واشنگتن جهت عوض کردن توجهات به یک بحران غیر مهم دیگر تن دهد- چه برنامه موشکی دفاعی کشور عزیزمان ایران باشد و چه حضور و نفوذ منطقه ای ایران. چنین کاری تکرار همان روند پیش از توافق هسته ای است.

اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند / تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار

اجازه دهید تأکید کنم: توانایی های نظامی کشور عزیزمان ایران مطابق با قوانین بین المللی و کاملا دفاعی هستند. آرایش دفاعی و اتکای به خود ناشی از محاسبات ژئو استراتژیک معقول و همچنین اعتقادات اخلاقی و مذهبی ماست. دکترین نظامی ما همچنین مبتنی بر تجربیات تاریخی ماست – به خاص در جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق، زمانی که صدام حسین با موشک های ساخت شوروی سابق، که بعضی از آنها حامل مواد شیمیایی تامین شده است به وسیله غرب بودند، شهرهای ما را موشکباران می کرد؛ و دنیا نه تنها سکوت کرده بود، بلکه هیچ کشوری هیچ سلاحی به کشور عزیزمان ایران نمی فروخت تا دست کم در برابر متجاوز ایجاد بازدارندگی کند.

ما از این تجربه عبرت گرفتیم. ما موشک ها را به عنوان ابزار موثر بازدارندگی توسعه و پیشرفت دادیم. و تصمیم آگاهانه ما جهت تمرکز زیاد بر روی دقت نه برد موشک هایمان، به ما توانایی پاسخ متقابل با موشک های نقطه زن را داده هست. سلاح های هسته ای نیازی به دقت در نشانه ندارند؛ در حالی که کلاهک های متعارف چنین نیازی را دارند.

وزیر امور خارجه کشورمان، در مقاله ای در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» با اشاره به بحران‌های موجود در منطقه گفت : در حالی که کشور عزیزمان ایران و شرکایش جهت خ

تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار نیست. ما از موشک های خود صرفاً علیه معدودی دشمن های پلید استفاده کرده ایم: رژیم صدام حسین و متحدان تروریست آن و داعش. و حملات ما در پاسخ به کشتار بی رحمانه مردم کشور عزیزمان ایران به وسیله آنها بود.

هیچ دولتی در ایران، مردم خود را بی دفاع نخواهد گذاشت. جامعه بین المللی – و بطور خاص اروپا – باید این را درک کند و به جای پرداختن به آن، بر تلاش ها جهت مقابله با تهدیدات واقعی جهان، مانند جنگ هایی که خاورمیانه را در برگرفته هست، تمرکز کند.

اروپا جهت کمک به عدم تکرار تاریخ تلاش کند / تعهد ما به دفاع مشروع تنها یک شعار

ایران سربلند است که نقش پیشگام جهت آخر دادن به خونریزی های بیش از حد طولانی در سوریه ایفا می کند. در سال 2013، طرحی جهت آخر دادن به مناقشه در این کشور از طریق آتش بس، تشکیل دولت وحدت ملی، اصلاح قانون اساسی و انتخابات آزاد و منصفانه ارائه کردم. ولی گوش شنوایی یافت نشد. با این حال، ما به تلاش هایمان ادامه دادیم. در همین ماه گذشته، رییس جمهور ما، حسن روحانی، گام مهمی در جهت صلح در اجلاس سران سوچی به همراه همتایان روس و ترک خود برداشت و راه را جهت کمک انسانی بیشتر، کم کردن تنش و تشکیل کنگره مردم سوریه هموار کرد.

در مورد یمن، تنها دو هفته بعد از آنکه عربستان سعودی بمباران وحشیانه خود را در آوریل 2015 شروع کرد، کشور عزیزمان ایران یک طرح مشمول بر آتش بس فوری، کمک های اضطراری بشردوستانه، و سپس تشکیل گفتگوهای ملی جهت ایجاد یک دولت فراگیر پیشنهاد داد. ولی عاملان بحران انسانی و متحدان غربی آنها هنوز جنگ را به جای این روش گزینش می کنند.

در حالی که کشور عزیزمان ایران و شرکایش جهت خاموش کردن آتش تلاش می کنند، آتش افروزان در منطقه ما دیوانه تر و وحشی تر می شوند. آنها به ضرورت تعامل فراگیر بی توجه هستند. با وجود اهمیت بسیار زیاد این موضوع، کشورهای مهم ذی نفوذ، آمادگی ندارند آتش افروزان را به پاسخگویی وادارند.

ما از کسانی که احساس مسئولیت می کنند می خواهیم که نیاز به آینده نگری را درک کنند. بنابراین، بیایید جهت حصول به یک چشم انداز یکسان جهت آینده صلح آمیزتر امید داشته باشیم و دلیری مورد نیاز در انجام کارها ملموس جهت تحقق آن را داشته باشیم. من در همین صفحات در آوریل 2015 پیشنهاد تشکیل یک مجمع گفتگوی منطقه ای — به عنوان روشی جهت گردهم آوردن کشور عزیزمان ایران و همسایگانش در تلاش یکسان جهت صلح – را مطرح کردم. ما امیدواریم که بازیگران مسئول فرامنطقه ای تلاش خود را در جهت قانع کردن متحدانشان در منطقه جهت جدی گرفتن پیشنهاد ما متمرکز کنند. فکر می کنیم این می تواند یک شروع خوب باشد و ما بار دیگر از همۀ همسایگانمان جهت همکاری دعوت می کنیم.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz