مقایسه پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج

مقایسه: پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج همراه اخبار سینما

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نماینده ای که سپرده 40‌میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟

آن روزها که پدیده شاندیز تمام قد در کوچه بعد کوچه های پایتخت کشور عزیزمان ایران و سراسر کشور تبلیغ می شد و صداوسیما هم از تبلیغ آگهی های آن خالی نمی شد، هنوز م

نماینده ای که سپرده 40‌میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟

نماینده ای که سپرده 40 میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟

عبارات مهم : اقتصادی

آن روزها که پدیده شاندیز تمام قد در کوچه بعد کوچه های پایتخت کشور عزیزمان ایران و سراسر کشور تبلیغ می شد و صداوسیما هم از تبلیغ آگهی های آن خالی نمی شد، هنوز ماجرای ورشکستگی پی درپی بنیادهای اقتصادی و مؤسسه های مالی در بوق و کرنا نبود.

آن روزها حتی در جمع بعضی نمایندگان مجلس سخن از خرید سهام همین مؤسسه های مالی بود و بعضی نمایندگان دوشادوش مسئولان وقت این مؤسسه ها از شهری به شهر دیگر می رفتند. حالا چندی گذشته و یکی بعد از دیگری سروصدای ورشکستگی مؤسسه های مالی درآمده هست. در این میان «امیر خجسته» نماینده همدان، به «خانه ملت» گفته که یکی از نمایندگان مجلس سپرده ای معادل ۴٠ میلیارد تومان در مؤسسات مالی و اعتباری داشته است.

نماینده ای که سپرده 40‌میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟

او با اشاره به سپرده 40 میلیاردی یکی از نمایندگان در مؤسسات مالی و اعتباری گفت: «این عنوان در هیئت نظارت بر واکنش‌ها نمایندگان بررسی می شود، هر مورد دیگری را که در این زمینه وجود داشته باشد، به شدت از طریق سه قوه پیگیری می کنیم». او با اشاره به معوقات بانکی و ارتباط آن با افراد ذی نفوذ، گفت: «کارمندان یا کارگرها نمی توانند بدون ارتباط با افرای ذی نفوذ از بانک پول های کلان بگیرند، قطعا کسانی که معوقات کلان بانکی دارند با ذی نفوذان در ارتباط بوده اند و ذی نفوذان هماهنگ می کردند تا چنین پول هایی از بانک گرفته شود».

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: «بیشتر آمارهایی که از معوقات بانکی و افراد مرتبط با مسئولان در اختیار داریم و این اطلاعات را به هر نحوی که شده است در اختیار دستگاه قضا قرار داده ایم، منتظر هستیم که قوه قضائیه این پرونده ها را تعیین وظیفه کند». پیش از این نیز یک نماینده دیگر خبر داده بود که یک نماینده در مجلس دهم 40 میلیارد تومان در مؤسسات مالی سپرده گذاشته بود.

آن روزها که پدیده شاندیز تمام قد در کوچه بعد کوچه های پایتخت کشور عزیزمان ایران و سراسر کشور تبلیغ می شد و صداوسیما هم از تبلیغ آگهی های آن خالی نمی شد، هنوز م

مجتبی ذوالنور با تأکید بر اینکه اراده ای جهت برخورد با فساد در مجلس نیست، به اعتمادآنلاین گفته بود «امیدواریم مجلس درخصوص مبارزه با فساد وظیفه خود را انجام دهد، البته من به کار مجلس امید ندارم و اراده ای جهت مبارزه با فساد نمی بینم. جهت مثال در عنوان مؤسسات مالی زمانی یک نماینده مجلس دهم حدود 40 میلیارد تومان در مؤسسات مالی گذاشته و بالای 40 درصد سود می گرفته». این نماینده اصولگرای مجلس اعتقاد است عمده معوقات بانکی متعلق به بیش از ۸۰ نفر است و این افراد هم به نحوی بعضا ارتباطاتی با بعضی از مسئولان دارند.

مجتبی ذوالنور نماینده قم و عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه فساد اقتصادی در کشور به صورت شبکه ای هست، گفته بود «متأسفانه بعضی از مفاسد اقتصادی در کشور به صورت شبکه ای شده است هست، البته نه شبکه نام ونشان دار بلکه به شکل یک اختاپوس چندسر به همه جا ریشه دوانده و گاهی سیستم را فاسد می کنند.

گاهی با سالوسی، تزویر، حیله گری و مظلوم نمایی خودشان را به یک مسئول وصل و حمایت او را جلب می کنند. گاهی هم پشت اغراض خیرخواهانه جمع و مخفی می شوند». به گفته او «گاهی ممکن است بعضی آدم های ناباب سراغ بعضی از مسئولان مذهبی و دینی بروند و وجوهات شرعی بدهند. آنها اگر جایی گیر کردند، این گواهی را علم می کنند که ببینید ما پیش فلان مرجع کلی وجوهات داده ایم و مگر می شود کسی که اهل خمس و وجوهات هست، فساد کند؟!».

نماینده ای که سپرده 40‌میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه مفسدان اقتصادی با استفاده از شیوه هایی مسئولان را دچار اشتباه در تشخیص می کنند، تأکید کرده «درحال حاضر متأسفانه عمده معوقات بانکی متعلق به بیش از 80 نفر است و این افراد هم به نحوی بعضا ارتباطاتی با بعضی از مسئولان دارند. من نمی گویم خدای ناکرده مسئولان در جریان این ارتباطات هستند و عالما می دانند که این فرد فاسد است و از او حمایت می کنند ولی این افراد با استفاده از شیوه ها و ترفندها گاهی مسئولان را دچار اشتباه در تشخیص می کنند. ممکن است اطرافیان بعضی از مسئولان نیز ذی نفع یا شریک باشند و متأسفانه نمونه هایی به این شکل هم وجود دارد».

شرق

آن روزها که پدیده شاندیز تمام قد در کوچه بعد کوچه های پایتخت کشور عزیزمان ایران و سراسر کشور تبلیغ می شد و صداوسیما هم از تبلیغ آگهی های آن خالی نمی شد، هنوز م

واژه های کلیدی: اقتصادی | مسئولان | فساد اقتصادی | نماینده مجلس | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz