مقایسه پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج

مقایسه: پرستو صالحی خواستگاری برنامه ازدواج همراه اخبار سینما

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سیستم اداری کشور دزد پرور است / ولی داداشی

ولی داداشی، عضو کمیسیون اصل نود می‌گوید امروز بعضی از مسئولین کشور با این رفتارهای خود به دنبال ضربه زدن و ساقط کردن نظام هستند ولی مردم بی‌گناه، همچنان در صحنه

سیستم اداری کشور دزد پرور است / ولی داداشی

ولی داداشی: سیستم اداری کشور دزد پرور است

عبارات مهم : سیستم

ولی داداشی، عضو کمیسیون اصل نود می گوید امروز بعضی از مسئولین کشور با این رفتارهای خود به دنبال ضربه زدن و ساقط کردن نظام هستند ولی مردم بی گناه، همچنان در صحنه مانده اند و پشتیبانی انقلاب را می کنند و انقلاب ما به دست همین مردم حفظ شده است است.

چندی پیش یکی از پایگاه های خبری، گزارشی را راجع به یکی از بانک ها انتشار داده است که این گزارش نشان می داد اعضای هیات مدیره این بانک با چه عناوین مختلفی توانسته اند وام های چندصد میلیونی را با سود یک درصد و بازپرداخت های 15 تا 30 ساله دریافت کنند.

سیستم اداری کشور دزد پرور است / ولی داداشی

فارغ از این گزارش، در یک دهه اخیر، رسانه ها اخباری در همین رابطه که در دیگر حوزه های اقتصادی بوقوع پیوسته بود را منتشر کردند که این عنوان نشان دهنده دامنه دار بودن فساد در کشور هست. اکنون باید گفت خروجی این گزارشات چیزی جز ناامیدی را در بین مردم دربرندارد و مطمئناً اگر این ناامیدی ادامه پیدا کند به بی اعتمادی محض منجر خواهد شد.

در همین حال نیز روز یکشنبه مقام معظم رهبری در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم متدین و انقلابی تبریز، فرمودند: در برقراری پیشرفت در عرصه های متفاوت به معنای واقعی کلمه رخ داده ولی در زمینه «عدالت» اقرار می کنیم که عقب مانده ایم.

ولی داداشی، عضو کمیسیون اصل نود می‌گوید امروز بعضی از مسئولین کشور با این رفتارهای خود به دنبال ضربه زدن و ساقط کردن نظام هستند ولی مردم بی‌گناه، همچنان در صحنه

حضرت آیت الله خامنه ای، با تأکید بر ضرورت عذرخواهی از خداوند و مردم به خاطر عقب افتادن در زمینه عدالت افزودند: ان شاءالله با همت مسئولان و مردان و زنان کارآمد و مؤمن در این زمینه نیز پیشرفت خواهیم کرد.

ولی داداشی، نماینده آستارا و عضو کمیسیون اصل نود، در گفت‎وگو با رویداد۲۴ در خصوص گزارشاتی که از وام های کلان با سود ناچیز و بازپرداخت های طولانی که اخیراً انتشار یافته و رشد روز افزون بی‏‎عدالتی در عرصه‎های مدیرتی کشور گفت: در سال های اخیر متعدداً و مکرراً شاهد این نوع اتفاقات بوده و هستیم و به نوعی این روند در کشور مرسوم شده است و در بسیاری از مواقع گزارش آن ها هم در رسانه ها انتشار یافته هست.

وی افزود: حقیقت امر این است که دولت ها هم همت مورد نیاز را جهت برخورد با این تصمیمات نمی گیرند و از طرفی هم بواسطه بعضی لابی ها و اتفاقاتی که پشت پرده در مجلس رخ می دهد، مجلس هم از راس امور بودن افتاده هست. قدرت نظارتی مجلس غیرقابل انکار است و این قدرت را قانون اساسی در اختیار نمایندگان گذاشته است ولی هنگامی که بعضی لابی ها اتفاق می افتد و بعضی از امتیازات را بعضی مردها می گیرند باعث می شود دهانشان بسته شود. حال این افراد دیگر حاضر نیستند از ابزار نظارتی که می توانند به نفع مردم و قانون استفاده کنند بهره ببرند.

سیستم اداری کشور دزد پرور است / ولی داداشی

عضو کمیسیون اصل نود ادامه داد: اولاً از نظر من مجلس به خاطر همین کارها امروز در راس امور نیست. ثانیاً در حال حاضر جهت مقابله با این نوع فسادها، نقص و کمبود قوانین داریم که باید این مسئله برطرف شود. متاسفانه سیستم اداری کشور ما “دزدپرور” است و افرادی که می توانند در سطوح اوج اختلاس کنند خیلی سریع در این سیستم ها رشد می کنند و به نوعی زمینه رشد جهت این افراد مهیا هست.

داداشی تصریح کرد: بعضی از افراد رده بالایی که در کشور پست های کلیدی هم دارند از این افراد حمایت می کنند و همین عنوان باعث شده است نظارت کافی صورت نگیرد. این نوع رفتارها در کشور قابل نقد و اعتراض است.

ولی داداشی، عضو کمیسیون اصل نود می‌گوید امروز بعضی از مسئولین کشور با این رفتارهای خود به دنبال ضربه زدن و ساقط کردن نظام هستند ولی مردم بی‌گناه، همچنان در صحنه

وی با تاکید بر اینکه امروز مردم با نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مسئله ندارند بلکه مسئله مردم همین عدم نظارت و رشد عده ای اختلاس گر است گفت: هنگامی که مردم و مخصوصاً جوانان جهت گرفتن پنج میلیون تومان وام با مسئله روبرو هستند و از آن طرف خبری منتشر می شود که فردی 500 میلیون تومان وام با سود یک درصد و بازپرداخت 30 ساله گرفته، حال چه انتظاری می توان در جهت عدالت اجتماعی و اقتصادی داشته باشیم؟ زمانی که این اتفاقات خارج از عرف در کشور می افتد و اخبار آن بطور وسیع منتشر می شود بازخورد بسیار منفی در جامعه ایجاد می شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: امروز بعضی از مسئولین کشور با این رفتارهای خود به دنبال ضربه زدن و ساقط کردن نظام هستند ولی مردم بی گناه، همچنان در صحنه مانده اند و پشتیبانی انقلاب را می کنند و انقلاب ما به دست همین مردم حفظ شده است است.

سیستم اداری کشور دزد پرور است / ولی داداشی

عضو کمیسیون اصل نود راجع به اینکه آیا این روند غیرشفاف و ناعادلانه سیستم اداری می تواند باعث کم کردن اعتماد مردم به نظام شود؟ افزود: بزرگترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران “مردم” هستند. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دو رکن دارد: “جمهوریت” و “اسلامیت”؛ یعنی اگر نظام دو پا داشته باشد یک پای آن مردم هستند. مردم با اعتماد به مسئولین زندگی می کنند و اگر این اعتماد سلب شود که متاسفانه در حال سلب شدن است ضررهای زیادی را متوجه کشور خواهد کرد.

داداشی ادامه داد: شرکت های نظارتی، دستگاه های قضایی، مجلس و… باید بطور جدی به عنوان فساد ورود پیدا کنند تا این پرسشها و معضلات حل شود. اگر قرار باشد هر دستگاهی تقصیر را گردن دستگاه دیگری بیاندازد، فساد و تبعیض برطرف نمی شود بلکه برخورد قاطع است که می تواند جلوی سودجویان را بگیرد.

وی در آخر تاکید کرد: رسانه ها همچنان باید فساد را در جامعه رصد کنند و نظارت دقیقی بر واکنش‌ها مسئولین داشته باشند و هر خلافی در هر حوزه ای اتفاق افتاد گزارش دهند. بی تردید گزارشات رسانه ها مانع گسترش فساد می شود. مسئولی که ببیند آبرویش در خطر است جرات نمی کند در میدان عمل رفتاری خارج از عرف داشته باشد. امیدوارم رسانه ها با ظرفیت بالایی که دارند هر لحظه نسبت به فساد اداری حساس و هوشیار باشند.

رویداد۲۴

واژه های کلیدی: سیستم | انقلاب | انقلابی | رسانه ها | فساد اداری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz